loading...
پرسپوليس آنلاين
پرسپوليس آنلاين

تبليغات شماره يك پرسپوليس آنلاين
تبليغات شماره دو پرسپوليس آنلاين
آخرین ارسال های انجمن
رضا ساسانی راد بازدید : 191 پنجشنبه 02 شهریور 1391 نظرات (0)

پرسپولیس آنلاین : در شصت و پنجمین دربی پایتخت، بسیاری از آمار و ارقام جابجا می شود. در این دیدار مهدوی کیا به عنوان کسی که در هیچ دربی شکست نخورده، به میدان می رود، 8 بازیکن سرخ پوش برای بار نخست به مصاف استقلال می روند.

کیا؛ مرد همیشه پیروز و بدون شکست دربی

مهدی مهدوی کیا کاپیتان اول سرخپوشان پایتخت امیدوار است تا رکورد بی شکستی خود در دربی تهران را تداوم بخشد.

مهدوی کیا که رکورد جوان ترین گلزن پرسپولیس در تاریخ دربی را در اختیار دارد ، در دربی 43 که 20 تير 76 برگزار شد، در حالي که 19 سال و 353 روز سن داشت گل دوم سرخپوشان را وارد دروازه استقلال کرد و یکی از جوان‌ترین گلزنان تاریخ دربی شد. پرسپوليس در اين بازي 3- صفر برنده شد. مهدوی کیا سابقه 4 بازی و یک گل زده در دربی را دارد. فصل قبل نیز مهدوی کیا پس از 13 سال دربی را تجربه کرد که با حضور او در میدان پرسپولیس جان تازه ای گرفت و یکی از گل های آن دربی از سانتر مهدوی کیا بدست آمد.

سرخپوشان تازه وارد به دربی

در دربی 75 تعدادی از سرخپوشان برای اولین بار پای به این بازی تاریخی خواهند گذاشت؛ بازیکنانی که در تیم های سابق خود بارها مقابل استقلال درخشیده اند اما این بار در فضایی جدید مقابل استقلال قرار خواهند گرفت. شهاب گردان، مهرداد پولادی، حسین ماهینی، جلال حسینی، محسن بنگر، محمد قاضی، کریم انصاری فر و جونیور نیلسون از جمله تازه واردهای پرسپولیس هستند که شانس حضور در دربی را خواهند داشت. در 74 دربی قبلی، پرسپولیس از 212 بازیکن در ترکیب خود استفاده کرده است.

جادوگر باتجربه ترین سرخپوش دربی

علی کریمی باتجربه ترین بازیکن پرسپولیس در دربی 75 است. کریمی سابقه 9 بار حضور در این دربی را دارد و دو بار نیز  برای پرسپولیس گلزنی کرده است. او اولین بار در سال 1377 دربی را تجربه کرد و پس از مهدوی کیا دومین بازیکن قدیمی دربی نیز محسوب می شود. پس از کریمی نیز هادی نوروزی با 8 حضور در دربی بیش از سایر بازیکنان این بازی را تجربه کرده است.

11 بازیکنی که در اولین دربی شان گل زدند

ایمون زاید یازدهمین بازیکن تاریخ پرسپولیس بود که در اولین دربی خود موفق به گلزنی شد و البته او رکورد هت تریک در دربی را ثبت کرد که این رکورد، زاید را از 10 بازیکن دیگر متمایز می کند. علي پروين نفر اول در اين عرصه بود که در سال 49 بازي و گلزني کرد. پس از او شاهرخ بياني، رضا عابديان،نادر ميراحمديان،ادموند بزيک، بهنام طاهر زاده، عيسي ترائوره، شيث رضايي، محسن خليلي و عادل کلاه کج نيز موفق به گلزني در اولين بازي خود در دربي شده بودند تا اینکه در دربی 74 ایمون زاید به این فهرست 10 نفره اضافه شد. محمد قاضی، کریم انصاری فرد و حتی محسن بنگر و سید جلال حسینی فرصت افزودن نام خود به این لیست را در دربی 75 خواهند داشت.

مهرداد پولادی؛ بیست و ششمین سرخابی تاریخ دربی

مهرداد پولادی یک روز پس از آخرین دربی به پرسپولیس پیوست و البته او فصل گذشته اجازه همراهی سرخپوشان در لیگ برتر را نداشت. پولادی در فصل 86 دو بار با پیراهن استقلال مقابل پرسپولیس بازی کرد که هر دو بازی با نتیجه 1-1 همراه بود و اکنون باید با پیراهن قرمز مقابل تیم سابق خود به میدان برود. او بیست و ششمین بازیکن تاریخ دربی خواهد بود که با پیراهن هر دو تیم این میدان بزرگ را تجربه کرده است. در سال های اخیر ژاک الونگ، فرزاد آشوبی، هوار مولا محمد، محمد محمدی، میثم بائو، فراز فاطمی و نیکبخت واحدی چنین تجربه ای را داشته اند.

ترکی رکوردار قضاوت در دربی می شود

محسن ترکی برای پنجمین بار قضاوت دربی پایتخت را بر عهده خواهد داشت. این داور مشهدی تاکنون 4 بار این بازی را سوت زده و اکنون با پنجمین قضاوت خود با رکورد محمد صالحی برابر می شود. صالحی که یکی از برجسته ترین داوران ایران در دهه 50 و 60 بود،  پنج دربی را سوت زد که نتیجه هر پنج بازی مساوی شد. ترکی در 4 فصل گذشته 4 بار قضاوت دربی را بر عهده داشته که دو بار در دور رفت و دو بار نیز در دور برگشت لیگ برتر بوده است. در این 4 بازی دو بار استقلال پیروز شده و دو بازی نیز مساوی شده است.

 این برای چهارمین بار در طول تاریخ است که دربی تهران در شهریور برگزار می¬شود. در 3 بازی انجام شده در این ماه پرسپولیس و استقلال هر کدام یک برد بدست آورده و یک بازی نیز به تساوی انجامیده است. اولین دربی شهریور ماه یک دربی خاص و ویژه به خصوص برای طرفداران پرسپولیس است. سرخپوشان در دربی 16 شهریور 52 با نتیجه 6- صفر استقلال را شکست دادند که این سنگین ترین باخت تاریخ این باشگاه است.

دربی 12- لیگ تخت جمشید- 16 شهریور 1352- استادیوم آزادی(60 هزار نفر)

پرسپولیس ۶ - استقلال صفر

گل‌های پرسپولیس : همایون بهزادی 50، 86 ، 90 حسین کلانی 32، ایرج سلیمانی 45 و 56

داور : نیکولای پتری چیانو (رومانی)

پرسپولیس : بهرام مودت ، ابراهیم آشتیانی ، مسیح مسیح نیا ، رضا وطنخواه ، جعفر کاشانی ، اسماعیل حاج رحیمی پور ، علی پروین ، حسین کلانی ، همایون بهزادی (کاپیتان) ، اصغر ادیبی ، ایرج سلیمانی

مربی : آلن راجرز

استقلال: منصور رشیدی (ناصر حجازی) ، محمدرضا عادلخانی ، نصرالله عبداللهی ، اکبر کارگر جم ، علی جباری (کاپیتان) ، کارو حق وردیان ، عزت جانملکی ، حسن روشن (هادی نراقی) ، جواد الله وردی ، جواد قراب ، غلامحسین مظلومی (مسعود مژدهی)

مربی : زدراکو رایکوف

***

دربی 29- جام باشگاه‌های تهران- 18 شهریور 1367- استادیوم آزادی(100 هزار نفر)

پرسپولیس 1- استقلال 1

گل پرسپولیس: فرشاد پیوس ۴۶ / گل استقلال: جعفر مختاری فر۶۰

داور : محمد صالحی

پرسپولیس : وحید قلیچ ، سعید نعیم آبادی ، مرتضی فنونی زاده ، مرتضی کرمانی مقام ، کاظم سید علیخانی (کاپیتان) ، منوچهر شفقتیان ، محسن عاشوری (فریبرز مرادی) ، ضیا عربشاهی ، رحیم یوسفی (محمد مایلی کهن) ، فرشاد پیوس ، محمد حسن انصاری فرد

مربی : علی پروین

اتقلال : مجید رضایی ، مصطفی اردستانی ، حمید فرزام نیا ، محمدرضاشکورزاده ، جواد زرینچه ، امیر هاشمی مقدم ، مجید نامجو مطلق ، صادق ورمزیار ، محسن گروسی (محمود کلهر) ، رضا جلولی ، جعفر مختاری فر (کاپیتان)

مربی : غلامحسین مظلومی

***

دربی 71- لیگ برتر- 25 شهریور 1390- استادیوم آزادی(100 هزار نفر)

پرسپولیس صفر- استقلال 2

گل های استقلال : فرهاد مجیدی، ۱۵ و مجتبی جباری، ۸۲

داور : محسن ترکی

پرسپولیس: میثاق معمارزاده، ابراهیم شکوری، محمد نصرتی، رضا نورمحمدی، حمید رضا علی عسگر، جواد کاظمیان(۴۶- علیرضا محمد(۶8- هادی نوروزی))، غلامرضا رضایی، محمد نوری، حسین بادامکی(۷۵- وحید هاشمیان)، مازیار زارع و علی کریمی

سرمربی: حمید استیلی

استقلال: مهدی رحمتی، حنیف عمران زاده، میثم حسینی، کیانوش رحمتی، پژمان منتظری، خسرو حیدری، مجتبی جباری، آندرانیک تیموریان، میلاد میداودی(۷۶- آرش برهانی)، جاسم کرار و فرهاد مجیدی(۷۹- محسن یوسفی)

مطالب مرتبط
ارسال نظر برای این مطلب

کد امنیتی رفرش
آخرين اخبار

تبليغات شماره سه پرسپوليس آنلاين
درباره ما
مدیر وبلاگ:سلام و وقت بخیر به تمام بازدیدکنندگان عزیز امیدوارم که این وبلاگ برای شما مفید باشد لطفا نظرات و انتقادات خودتان را با ما در میان بگذارید با تشکر.
اطلاعات کاربری
 • فراموشی رمز عبور؟
 • نظرسنجی
  عملکرد باشگاه در فصل نقل و انتقالات را چگونه ارزیابی می کنید ؟
  شما طرفدار كدام تيم هستيد؟
  آمار سایت
 • کل مطالب : 577
 • کل نظرات : 208
 • افراد آنلاین : 12
 • تعداد اعضا : 113
 • آی پی امروز : 75
 • آی پی دیروز : 84
 • بازدید امروز : 781
 • باردید دیروز : 1,232
 • گوگل امروز : 0
 • گوگل دیروز : 0
 • بازدید هفته : 4,586
 • بازدید ماه : 781
 • بازدید سال : 36,193
 • بازدید کلی : 480,120
 • جستجو
  در اين وبلاگ
  در كل اينترنت